• Izraelské drony

  Jako oficiální zástupce společnosti IAI (Israel Aerospace Industries) nabízíme špičkové izraelské bezpilotní letouny, které jsou známé svou kvalitou, nejvyšší dostupnou úrovní technologií a jsou prověřené v boji. Taktické kamikadze, průzkumné a další.

  Masada Security Solutions Ltd.
 • Izraelské drony

  Jako oficiální zástupce společnosti IAI (Israel Aerospace Industries) nabízíme špičkové izraelské bezpilotní letouny, které jsou známé svou kvalitou, nejvyšší dostupnou úrovní technologií a jsou prověřené v boji. Taktické kamikadze, průzkumné a další.

  Masada Security Solutions Ltd.

MASADA DRONY

Společnost MASADA Security Solutions s.r.o. je jedinou bezpečnostní agenturou v ČR, která prostřednictvím své divize MASADA Drony vyvíjí a vyrábí vlastní unikátní UAS (Unmanned Aerial System) s vybavením pro monitoring a sběr informací prostorů, objektů a terénu.

Na vývoji systému spolupracují naši uznávaní odborníci v oblasti leteckých technologií a bezpilotních systémů s jejich izraelskými protějšky. Naším hlavním partnerem je izraelská společnost Israel Aerospace Industries Ltd. (IAI), která je světovou jedničkou v oblasti vývoje a výroby UAS a jejich speciálního vybavení pro potřeby obrany a bezpečnosti. Tato neocenitelná spolupráce nám umožňuje využívat nejmodernější izraelské technologie, implementovat je do našich systémů a nabízet využití jejich předností i dalším zájemcům.

MASADA Drony úzce spolupracuje s naší další firmou, MASADA Akademie s.r.o. Ta se zaměřuje na možnosti implementaci široké škály technologií, použitelných na různých platformách UAV ((Unmanned Aerial vehicles – drony), do procesů střežení a monitoringu objektů, prostorů a osob. Počínaje nejjednoduššími komerčními drony s jednoúčelovým vybavením, až po složité částečně autonomní UAS, osazené širokou škálou speciálního vybavení konfigurovaného podle požadavků zákazníka nebo charakteru nasazení v konkrétní zakázce či misi. Jejím posláním je rovněž výcvik a tréning obsluh konkrétních systémů a legislativa spojená s jejich nasazením ve vzdušném prostoru ČR. Disponuje vlastní leteckou školou, kde probíhá školení a praktický výcvik pilotáže různých typů dronů a přípravné kurzy na závěrečné zkoušky u Úřadu pro civilní letectví ČR.

Mezi naše obchodní aktivity patří rovněž prodej a pronájem našich UAS a UAV, konfigurovaných a vybavených podle požadavků zákazníků „na míru“ jejich potřebám. Mohou volit mezi klasickou komerční kvadrokoptérou, unikátním systémem MASADA (MS) nebo bezpilotním letounem s delším doletem a vytrvalostí, než je obvyklé u čistě vrtulových systémů.


VYUŽÍTÍ UAS:

 • Kontroly v průmyslu:
  - inspekce nádrží včetně kamerové kontroly stavu svarů,
  - kontroly liniových staveb,
  - inspekce stavu solárních panelů,
  - kontroly sloupů vysokého napětí – optická kamera i termokamera,
  - aplikace pro větrné elektrárny – kontrola nosných sloupů a vrtulových listů za provozu,
  - identifikace úniku plynů pomocí čidel a akustické kamery
 • Ve stavebnictví:
  - monitoring staveb,
  - výskyt škůdců,
  - kontroly stavu střech a komínů – sledování vývoje trhlin,
  - plánování v železničním a silničním stavitelství.
 • V zemědělství a v péči o životní prostředí:
  - aktuální stavy osetých plodin,
  - výskyt škůdců,
  - monitoring poškození plodin suchem,
  - poškození plodin a porostu v důsledku úniku medií v podzemních potrubních systémech,
  - mapování přírodních katastrof,
  - monitoring úhynu zvěře,
  - monitoring úniků ropných produktů do vodních toků.
 • Při leteckém mapování:
  - vytváření 3D map terénu a objektů,
  - jejich následné vyhodnocení v podobě 3D modelu nebo v podobě ortofoto mapy,
  - další aplikace v geologii, geodézii a kartografii.
 • Bezpečnostní aplikace:
  - podpora střežení rozsáhlých objektů a perimetrů, pokrytí nepřístupných míst,
  - doplněk stacionárních kamerových a radarových systémů střežení,
  - krizový monitoring měkkých cílů,
  - monitoring davových akcí,
  - monitoring výskytu neohlášených UAV ve vymezeném vzdušném prostoru a jejich eliminace,
  - monitoring výskytu a pohybu osob a vozidel ve střežených prostorech,
  - pomoc pří záchranných a pátracích operacích – Horská služba ČR, PČR, HZS aj.
 • Aplikace pro složky IZS:
  - operativní monitoring náhlých katastrof – povodně z přívalových dešťů, rozsáhlé havárie vozidel, apod.
  - monitoring rozsáhlých požárů a úniků chemikálií, identifikace ohnisek požáru,
  - výskyt nebezpečných látek a zplodin,
  - pátrací činnost po zraněných nebo ztracených osobách v obtížném nebo nedostupném terénu.

PŘÍKLADY NABÍZENÝCH, VYUŽÍVANÝCH UAS

DJI MAVIC ZOOM

Kvadrokoptéra poháněná čtyřmi elektromotory s jednoduchým systémem pro optické sledování,představovaným 1/2.3“ kamerou s 12 megapixelovým snímačem a dvojnásobným optickým zoomem (24-48 mm). Systém umožňuje pořizovat širokoúhlé záběry i záběry se středním zvětšením. Nabízí i další možnosti, například natáčení FullHD videa s až čtyřnásobným bezztrátovým digitálním zoomem. To konkrétně umožňuje při pohybu ve vzdušném prostoru dodržet bezpečnou vzdálenost od budov, vozidel, zvířat nebo lidí.

UAV MS-1

Bezpilotní létající prostředek UAV Quadrocopter MS-1 v provedení kvadrokoptéra s centrální pohonnou jednotkou BLC elektromotor o výkonu 5,5 kW, s mechanickým rozvodem výkonu na jednotlivé vrtule. Možnost vzletu a přistání téměř z libovolného povrchu, minimální potřebná plocha na vzlet a přistání, řádově do několika desítek metrů čtverečních. Nosná konstrukce UAV je zhotovena z kompozitního materiálu laminováním do negativních forem, povrch opatřen gelcoatem pro ochranu vůči úniku UV záření.

Systémy společnosti IAI (informace výhradně na základě konkrétní poptávky)

Letouny i vrtulové UAV v provedení pro bezpečnostní složky a složky IZS, zaměřené na pozorování, sběr dat, a průzkum terénu v jakýchkoli atmosférických podmínkách, ve dne i v noci. Osvědčená čidla a snímací systémy, vysoká míra autonomie, jediné řídicí stanoviště pro větší množství UAV. S vysoce spolehlivými pohonnými systémy díky vysoké vytrvalosti ve vzduchu (jednotky až desítky hodin), flexibilitě vybavení a odolnosti nabízejí možnost dlouhodobého sběru informací v reálném čase, pozorování terénu, objektů nebo konkrétních událostí či katastrof širokou škálou optických a termo snímačů, radarů a dalších čidel, střežení rozsáhlých objektů a oblastí terénu, identifikaci osob, vozidel nebo jiných UAV na velké vzdálenosti, případně vyhodnocování škod v reálném čase.


Chcete se na něco zeptat? Zašlete nám dotaz...

Kontakt